Prominent & Leading Manufacturer from Ludhiana, we offer promotional black mug, printed coffee mug, customized tea mug, customized mugs gift, corporate coffee mugs and customised mugs.
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Printed |
| Size | Standard |
| Features | Ceramic Mug |
| Color | Black |
| Usage/Application | For Gift , Staff , Festivals , Corporate , Promotion |
| Is It Customized | Customized |
| Packaging Type | Individual Box Packing |
| Style | Latest |
| Volume | 330 Ml |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Mug Type | logo |
| Material | Ceramic |
| Capacity | 350 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Keshav Printing |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 175 ml |
| Material | Logo |
| Mug Type | tea mug |
| Type | logo print |
| Set Size | 1 Piece |
| Usage | Tea |
| Handle Type | C-Handle |
| Color | White |
| Printing Method | Sublimation |
| Finish | Glossy |
| Packaging | Individual Box |
| Quality Grade | A+ |
Minimum order quantity: 200 Piece
Customized tea mug Customized mugsColour : As Per requirement fabric: as per customer demand quality : Superior printing : Permanent design : as you required
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 mL |
| Material | Ceramic |
| Mug Type | photo printed |
| Print Type | Sublimation |
| Color | White |
| Usage | Promotional Event, Corporate Gift |
| Pattern | Printed |
| Microwave Safe | Yes |
| Set Content | Single Piece |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 ml |
| Material | Ceramic |
| Mug Type | Coffee Mug |
| Color | White |
| Usage/Application | as per a customer requirement |
| Print Type | Sublimation |
| Quality Grade | AAA Grade |
| Usage | Promotional Event |
| Pattern | Printed |
| Size | 3.75*3.25 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 400 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 ml |
| Material | Ceramic |
| Type | full printed |
| Usage/Application | Office |
| Design | Round |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Printed |
| Size | Standard |
| Features | Ceramic Mug |
| Color | Blue , Black |
| Usage/Application | Promotion , Corporate , Staff, Gift |
| Is It Customized | Customized |
| Packaging Type | Individual Box Packing |
| Style | Latest |
| Volume | 330Ml |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 56 / Piece Get Latest Price
| Printing Type | Photo Printing |
| Brand | Keshav Printing |
| Material | Ceramic |
| Design | Printed |
| Usage/Application | Promotion |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Printing Type | Text Printing |
| Brand | Keshav Printing |
| Material | Ceramic |
| Design | Printed |
| Color | White |
| Usage/Application | Promotion |
₹ 56 / Piece Get Latest Price
| Printing Type | Text Printing |
| Brand | Keshav Printing |
| Material | Ceramic |
| Design | Printed |
| Color | Black |
| Usage/Application | Promotion |
₹ 56 / Piece Get Latest Price
| Printing Type | Logo Printing |
| Brand | Keshav Printing |
| Material | Ceramic |
| Color | White |
| Usage/Application | Promotion |
| Packaging Type | Box |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 400 ml |
| Material | Ceramic |
| Color | White |
| Usage/Application | Office |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Logo printed |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Printing Type | Text and Photo Printing |
| Material | Ceramic |
| Design | Printed |
| Color | White |
| Usage/Application | Office |
| Brand | Keshav Printing |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Printed |
| Size | 350ml |
| Color | White |
| Usage/Application | office , Gifting |
| Packaging Type | single box packing |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Printing Type | Logo Printing |
| Brand | Keshav Printing |
| Material | Ceramic |
| Design | Printed |
| Color | White |
| Usage/Application | Promotion |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Printing Type | Logo Printing |
| Brand | Keshav Printing |
| Material | Ceramic |
| Design | Printed |
| Color | White |
| Usage/Application | Promotion |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Type | logo printed |
| Mug Type | Coffee Mug |
| Capacity | 350 ml |
| Color | White |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Gifting |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Keshav Printing |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Type | white mug |
| Mug Type | Coffee Mug |
| Capacity | 350 ml |
| Color | White |
| Material | Ceramic |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Keshav Printing |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Printed |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Usage | DRINKING |
| Material | Ceramic |
| Capacity | 350 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Keshav Printing |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 ml |
| Mug Type | Coffee Mug |
| Material | Ceramic |
| Color | Black |
| Usage/Application | Gifting |
| Body Material | Ceramic |
| Service Offer | Printing |
| Product Type | Coffee Mug |
| Country of Origin | Made in India |
Lovely Jakhmola (PROPRIETOR)
Keshav Printing
Pspcl Add. ST. No. 2, New Satguru NGR, Lohara, Khasra No. 580/2-581/1-578/2 Khewat No. 18/18-152/189, Jamabandi Year 2009-2010 Hadbast No. 260 Abadi, New Staguru Nagar Lohara, Ludhiana - 141003, Punjab, India