Manufacturer of a wide range of products which include promotional coffee mugs, custom personalized logo printed coffee mug, promotional white coffee mug, customised coffee mugs, customized smiley mugs and customized ceramic coffee mugs.
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 ml |
| Material | Ceramic |
| Mug Type | Coffee Mug |
| Size | 3.75" * 3.25" |
| Color | White |
| Usage/Application | Promotion , Corporate, Gift |
| Print Type | Sublimation |
| Usage | Promotional Event, Corporate Gift, Office |
| Pattern | Printed |
| Features | Imported Ceramic Material |
| Packaging Type | Single Box Packing |
| Volume | 330 Ml |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 ml |
| Material | Ceramic |
| Type | logo printed |
| Mug Type | logo |
| Pattern | Printed |
| Color | White |
| Handle Type | C-Handle |
| Usage/Application | Promotion Mug |
| Printing Method | Sublimation |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finishing | Polished |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 ml |
| Material | Ceramic |
| Mug Type | logo |
| Size | 350ml |
| Color | White |
| Usage/Application | promotional |
| Pattern | Printed |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 400 ml |
| Material | Ceramic |
| Type | white mug |
| Mug Type | Coffee Mug |
| Handle Type | C-Handle |
| Printing Method | Sublimation |
| Color | White |
| Usage/Application | Office |
| Body Material | Ceramic |
| Service Offer | Printing |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Mug Type | full printed |
| Material | Ceramic |
| Capacity | 330 Ml |
| Design | Round |
| Product Type | Ceramic Mugs |
| Brand | Keshav Printing |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 ml |
| Material | Ceramic |
| Type | logo printed |
| Handle Type | C-Handle |
| Color | White |
| Printing Method | Sublimation |
| Finish | Glossy |
| Packaging | Individual Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Type | logo |
| Capacity | 350ml |
| Handle Type | C-Handle |
| Color | White |
| Printing Method | Sublimation |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Glossy |
| Packaging | Individual Box |
| Quality Grade | A+ |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Type | logo printed |
| Material | Ceramic |
| Color | White |
| Usage/Application | Office |
| Handle Type | C-Handle |
| Printing Method | Sublimation |
| Design | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 68 / Piece Get Latest Price
| Type | logo printed |
| Mug Type | Coffee Mug |
| Style | white cermic mug |
| Material | Ceramic |
| Capacity | 350 ml |
| Handle Type | C-Handle |
| Color | White |
| Printing Method | Sublimation |
| Usage/Application | Gift |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Keshav Printing |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Printed |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Type | white mug |
| Mug Type | Coffee Mug |
| Material | Ceramic |
| Capacity | 350 Ml |
| Usage/Application | Any Use |
| Handle Type | C-Handle |
| Color | White |
| Printing Method | Sublimation |
| Design | Round |
| Product Type | Mug |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Mug Style | White coffee mug |
| Mug Type | Coffee Mug |
| Type | white mug |
| Material | Ceramic |
| Capacity | 325 ml |
| Grade | AAA |
| Handle Type | C-Handle |
| Inner Color | White |
| Handle Style | Cylerdical |
| Printing Method | Sublimation |
| Color | White |
| Usage/Application | Office |
| Body Material | Ceramic |
| Size/Dimension | 3.25 X 3.75 inch |
| Brand | Keshav Printing |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Type | photo print |
| Mug Type | Coffee Mug |
| Material | Ceramic |
| Capacity | 350 ml |
| Handle Type | C-Handle |
| Printing Method | Sublimation |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Keshav Printing |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 ml |
| Material | Ceramic |
| Type | logo printed |
| Color | White |
| Usage/Application | Office |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Type | Patch |
| Mug Style | white mug |
| Mug Type | full printed |
| Capacity | 330 Ml |
| Handle Type | C-Handle |
| Color | White |
| Printing Method | Sublimation |
| Packaging Type | Individual Box Packing |
| Design | Printed |
| Size/Dimension | 3.25" width , 3.75" Length |
| Product Type | Ceramic Mug |
| Usage/Application | For Promotion , Corporate , office , home , gifting |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 ml |
| Material | Ceramic |
| Style | patch mug |
| Mug Type | Inner Color Mug |
| Print Type | Sublimation |
| Color | Black |
| Usage | Promotional Event, Office, Corporate Gift |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Office |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 330 ml |
| Mug Type | full printed |
| Material | Ceramic |
| Color | Red |
| Type | Customized Coffee Mugs |
| Usage/Application | Office , Home , Promotion , Corporate , Distribution , Brand Promotion |
| Design | Round |
| Features | Imported material with shiny surface |
| Size/Dimension | 3.75*3.25" |
| Product Type | Ceramic Coffee Mugs |
Minimum order quantity: 100 Piece
Lovely Jakhmola (PROPRIETOR)
Keshav Printing
Pspcl Add. ST. No. 2, New Satguru NGR, Lohara, Khasra No. 580/2-581/1-578/2 Khewat No. 18/18-152/189, Jamabandi Year 2009-2010 Hadbast No. 260 Abadi, New Staguru Nagar Lohara, Ludhiana - 141003, Punjab, India