Our range of products include promotional customized badges, promotional school bag, customised laptop bags, promotional coaching bags, customised school bags and school bags.
₹ 9.5 / Piece Get Latest Price
| Badge Material | Plastic |
| Customization Type | Logo Print |
| Back Fastening | Pin Back |
| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Type | Ceramic |
| Badge Shape | Round |
| Printing Type | Sublimation |
| Usage | Promotional, Corporate |
| Usage/Application | promotional |
| Brand | keshav printing |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Capacity | 2kg |
| Product Type | School Bags |
| Style | Handled |
| Number Of Partition | 2 |
| Features | 2 partition and zipped |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Bag Style | simple |
| Brand | keshav printing |
| Capacity | 5kg |
| Waterproof | Yes |
| Design/Pattern | Printed |
| Is It Water Proof | water proof |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Capacity | 5kg |
| Product Type | Bags |
| Is It Handmade | Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | School |
| Gender | Unisex |
| Material | Polyester |
| Is It Washable | Yes |
| Style | Backpack |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Backpack Type | Laptop Backpack |
| Material | Polyester |
| Capacity | 15 L |
| Laptop Compartment | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Pattern | Printed |
| Ideal For | Unisex |
| Gender | Unisex |
| Number of Compartments | 1 |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Type | Backpack |
Minimum order quantity: 50 Piece
We are engaged in offering a wide range of school bag to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 185 / Piece Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Brand | Keshav |
| Usage/Application | School |
| Pattern | Printed |
| Gender | Unisex |
| Style | Shoulder Bag |
₹ 175 / Piece Get Latest Price
| Material | Non Woven |
| Bag Type | Laptop Bag |
| Color | Black |
| Capacity | 10kg |
| Brand | Keshav Printing |
| Closure Type | Zipper |
| Features | Insulated |
| Printing Method | Screen Printing |
| Bag Capacity | 10 - 15 Kg |
| Wash Care | Machine Wash |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 100 Piece
Lovely Jakhmola (PROPRIETOR)
Keshav Printing
Pspcl Add. ST. No. 2, New Satguru NGR, Lohara, Khasra No. 580/2-581/1-578/2 Khewat No. 18/18-152/189, Jamabandi Year 2009-2010 Hadbast No. 260 Abadi, New Staguru Nagar Lohara, Ludhiana - 141003, Punjab, India